Kategorie
Kategoria

Kręgi

W Bazie tworzymy trzy rodzaje kręgów

Kręgi z dziećmi

Stałym punktem każdego dnia jest zasiadanie z dziećmi w kręgu. Na każde takie spotkanie wybieramy „mikrofon”, czyli jakąś rzecz, która danego dnia będzie wskazywała innym kto aktualnie ma głos. Po kolei wypowiadają się wszyscy. O czym? Różnie. Czasami jest to plan dnia i omawiamy, co ma się wydarzyć, czasami jest jakiś żywy temat, który chcemy wspólnie przegadać, a często jest to taki czas, gdzie każdy może podzielić się tym, co akurat w tej chwili jest dla niego istotne – co mu się śniło, co wczoraj robił ciekawego, a może ktoś ma ochotę sobie coś wyjaśnić, czymś się pochwalić, podzielić się refleksją, na wszystko to i więcej jest miejsce na wspólnym kręgu.

W trakcie kręgów dzieci zapraszane są do podejmowania decyzji dotyczących planu dnia, planów na przyszłość oraz przypominane są ustalone dotąd zasady, w tym zasady bezpieczeństwa.

 

Kręgi Społeczności

Są to comiesięczne spotkania kadry z rodzicami, na których omawiamy sprawy bieżące. Zdarza się, że są to sprawy organizacyjne, jak dyskusja na temat cateringu, itp. Bywa tak, że rodzice dzieci, które dopiero dołączają chcą uzyskać radę od tych, którzy są z nami już dłużej. Jest to czas, gdzie możemy wspólnie zastanowić się nad różnymi rozwiązaniami i tworzyć spójną wizję.

 

Kręgi Kadry

Również odbywają się co miesiąc. Jest to czas, w którym kadra omawia bieżące sprawy, wdraża nowe pomysły, przedyskutowuje co należy poprawić w strukturze działania Bazy, a także szkoli się i umacnia w byciu razem jako zespół.

 

 

Natalia Gargula

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *